Jak wyglądają korepetycje online?

Korepetycje online to spotkanie z nauczycielem za pomocą komunikatu internetowego. Nauczyciel nie przychodzi więc do Ciebie do domu, nie rozkłada swojego sprzętu na stole w jadalni i nie wymaga od Ciebie siedzenia prosto. Nie oznacza to, że takie zajęcia są mniej wartościowe. Wielu młodych ludzi woli korzystać z nich, ponieważ pozwalają im lepiej przygotować się do lekcji i korzystać z wygodniejszych dla siebie narzędzi.

Spotkanie przez sprawdzony komunikator


Spotkanie, które odbywa się online przeważnie jest prowadzona przez komunikator internetowy taki jak Google Meets albo Teamsy. Nauczyciele preferują je, ponieważ korzystali z nich na co dzień w czasie nauczania zdalnego i straszyli poznać ich mechanikę. To również komunikaty, które pozwalają pisać Ci bezpośrednio na ekranie, a nauczyciel od razu widzi twój przekaz. Do spotkania nie dojdzie raczej na Messengerze albo bardziej nieprofesjonalnych miejscach, ale nie oznacza to, że nie możesz tego zaproponować. Zgodzą się na to szczególnie młode osoby, takie jak studenci albo absolwenci szkół, którzy starają się sobie dorobić.

Zajęcia z kamerką albo bez


Czasami korepetytor będzie wymagał od Ciebie włączenia kamery po to, żeby sprawdzić, co robisz w czasie zajęć i zmusić Cię do uważania. Jednak jeśli mu nie podpadniesz, to przeważnie nie będzie takiej konieczności, wielu z nich samemu nie korzysta z tego sprzętu. Nie jest on wymagany do tego, żebyś przyswoił przekazywaną Ci wiedzę. Na korepetycjach przeważnie nie będziesz odpytywany, chyba że wyraźnie nie będziesz radził sobie z omawianym materiałem. Nie musisz się więc obawiać, że przed każdym takim spotkaniem będziesz musiał się wyjątkowo przygotować. Wystarczy, że wejdziesz na nie i zaczniesz słuchać.

Pisanie na ekranie, zamiast w zeszycie


Dla wielu uczniów minusem może być konieczność pisania za pomocą myszki na ekranie. W tym celu może pomocnym okazać się tablet graficzny, ale nie jestem małym wydatkiem. Czasami jednak można obejść się bez pisania na ekranie, jeśli korepetytor pozwala Ci wysłać skany swoich notatek i rozwiązań, które robisz w zeszycie. Możesz jednak przygotować się na to, że ostatecznie poprosi Cię, żebyś rozwiązał jakieś zadanie samodzielnie. Jest to spory dyskomfort na początku, ale po kilku takich zadaniach będziesz miał już wprawę. To wciąż wygodne rozwiązanie, jeśli nie lubisz wychodzić z domu albo nie masz na to czasu.